Sny sa menia, no nikdy nemiznú

Autor: Simona Sukeľová | 10.11.2013 o 23:06 | (upravené 10.11.2013 o 23:11) Karma článku: 2,22 | Prečítané:  152x

Ako dieťa som mala veľa snov. Snívala som o tom, aké to bude, keď budem dospelá. O svete, ktorého som chcela byť súčasťou už vtedy.

 

Snívala som o dokonalom chlapovi, ktorý by mal rád. Snívala som o tom, že urobím niečo, vďaka čomu ma bude svet poznať  a uznávať. Snívala som o cestovaní, že navštívim každú krajinu. Snívala som kariére modelky, kde by som si mohla každý deň obliecť šaty, nalíčiť sa a byt obdivovaná. Snívala som o tom, že raz urobím toľko skvelých vecí ako moja mamka. Ale to boli len sny  škôlkarky, ktorá sa tešila na moment, keď to všetko bude realita.

Aj keď mnohé sa zmenilo, sny ostávajú v pamäti stále. Dospievame, meníme svoje názory, dokonca aj svoje predstavy o budúcnosti. Z detských snov ostáva len úsmevná spomienka na čas, kde sme si mysleli, že všetko je možné. Ale snívať neprestávame nikdy. A dokonca tie sny nie sú ani o nič reálnejšie ako tie minulé. Sú len INÉ. Prispôsobené okolnostiam, veku, rozumu a dospelosti. Sú dospelé.

Snívam o tom, že budem sa rozhodovať stále správne, budem vedieť duchaplne odpovedať a nikdy neubližovať tým, na ktorých mi záleží. Ale to by bolo dokonalé, ak by sa všetko splnilo. Bol by to sen, dnes len krásna predstava, ktorá sa možno raz splní. Prečo? Lebo len to, že v neho verím, mi dodáva silu postačujúcu na to, aby som menila samú seba a urobiť všetko pre to, aby som si v budúcnosti  mohla povedať, že sa to splnilo.

Každý máme iný sen. Ale všetci chceme, aby sa práve ten náš úspešne podaril.  To nás drží nad vodou aj v období, keď nič iné nemáme. Lebo so snom, skutočným snom, sme ho bohatí.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?