Kráska

Autor: Simona Sukeľová | 23.1.2013 o 21:32 | Karma článku: 4,39 | Prečítané:  720x

Stretla som ju. Opäť. Vidím ju každý deň. Sedela oproti mne. Na prvý pohľad vyzerá rovnako. Blonďavé vlasy, sivé oči, slúchadlá v ušiach, neidentifikovateľný pohľad v tvári. Ale keď som sa zadívala, všimla som si, v čom všetkom sa líši.

Jedna sa snaží prežívať, bojuje každý deň, aby mala silu ráno vstať. Tá druhá sa prebúdza s radosťou do slnečného dňa, kde jej vychádza všetko, o čo sa snaží. Tak čím sú si tieto dve krásky podobné? Čím sa líšia? V tej jednej základnej veci. V pohľade na život. Jedna je beznádejná romantička, ktorá verí v silu osudu a spravodlivosti, kde vyhrávajú tí, ktorí sú etickí, kým tá druhá dávno stratila ilúzie. Jedna verí v dobro ľudí, tá druhá plače po nociach a nevládze.

A predsa sa každé ráno na seba v zrkadle usmejú, zakryjú viditeľné nedostatky, umyjú si zuby a snažia sa vyraziť do nového dňa. Obe prežijú rovnaké situácie, stretnú rovnakých ľudí, no obe to prežijú rozdielne.  Každá z nich zažíva krušné ale aj pekné chvíle, dáva si otázku ako ďalej. Ale len jedna na ňu skutočne hľadá odpoveď. Len jedna je víťaz. Ale obe sú potrebné, aby napravili to, čo tá druhá pokazila. Obe sú potrebné, aby vytvorili jednu zaujímavú bytosť, ktorá bude natoľko výnimočná, že si nebude schopná porozumieť. Natoľko výnimočnú, aby jej trvalo dlho, kým nájde rovnako neprečítanú osobu.

Tieto dve krásky dávajú zo seba maximum, aby pomohli tej druhej. Spolu tvoria celok, ktorý je natoľko silný, že premôže čokoľvek. Len tomu musia uveriť. A to je ten základný problém,  s ktorým sa stretávame každý z nás. Schopnosť sa spoľahnúť na nás samých a veriť, že dokážeme mnoho, keď budeme mať jasný cieľ, pre ktorý budeme pracovať tvrdo.  Tá kráska, ktorá si ku mne dnes prisadla a zadívala sa mi do očí, ma prebrala. Z tej ťažkej neschopnosti uveriť v samú seba. Z toho smútku, ktoré som cítila, lebo sa dlho neobjavovala.

Kráska sa vzdialila a mne po nej zostal len tieň. Ale teraz je späť. V plnej sile podporiť svoju najlepšiu kamarátku a svoju sestru. Musia sa dopĺňať, lebo len tak vytvoria osobnosť, ktorá bude schopná prežiť. Ich prítomnosť je nevyhnutná, nemusí tu byť každý deň, stačí, keď ohlási a dá vedieť, že je tu.

Kráska je v každom z nás, našou najväčšou túžbou a snom, Chceli by sme zo seba vytvoriť dokonalú krásku neschopnú poraziť a ktorá je vždy víťaz. Ale potom by sme zabili našu druhú časť. A to by bola veľká škoda. Veď žiadne majstrovské dielo by ním nebolo bez svojho autora.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?