Minulosť, ktorú budujeme každý deň

Autor: Simona Sukeľová | 30.12.2012 o 20:52 | (upravené 30.12.2012 o 20:59) Karma článku: 8,08 | Prečítané:  204x

Je večer 30. decembra. Končí sa deň. Končí sa mesiac. Končí sa rok. Ďalší. Najlepší čas rekapitulovať posledných 366 dní.

 

Dávať si predsavzatia do nového roku a sľubovať samému sebe, že niečo zmeníme. Ďalší rok bude  lepši a podľa našich plánov (aspoň si to naivne hovoríme pred spaním, aby sme mali silu ráno opäť vstať). Nevadí, že naše predsavzatie sklameme už 4. januára. Dôležité je to, že máme opäť silu vstať, silu začať nový rok s energiou a vierou.

Rozmýšľame nad všetkým, čo sme vyviedli, čo nás sklamalo, čo nás držalo nad vodou. Spomíname na ľudí, ktorí nám utvorili tento rok, ktorí odišli a ktorí ostali. Celý rok sa postupne stáva našou minulosťou, s ktorou môžeme byť (niektorí) spokojní, alebo naopak, ktorá nám nedáva spať.

Stretávam sa s názormi, že ako odbije polnoc, mali by sme zabudnúť na minulý rok, prestať sa trápiť nad všetkým a začať žiť nanovo. Ale ako by sme to mohli urobiť? Obrali by sme sa o to najcennejšie, čo sme získali. ... našu hodnotu. Minulosť, akokoľvek bolestivá je, akékoľvek množstvo sĺz sme vyplakali, je darom. Minulosť nás utvára, robí našu prítomnosť krásnou, plnohodnotnou, silnou. Neveríte? Zavrite oči a cestujte januárom, februárom, marcom... O koľko Vás obohatili zážitky?  Posilnili bolesti a pády?

Avšak niekedy (ale málokedy) je pre nás minulosť takou ranou, tak bolestivá, že ani roky ju nedokážu zjemniť. Rany, ktoré mali byť zahojené, sa otvárajú nanovo. Nie sme schopní ju uzavrieť, ničí nás. Ale aj toto má svoj dôvod. Nie sme pripravení, nepoučili sme sa z nej dostatočne.  Nenašli sme silu, ktorú sme v nej mali objaviť.

Rekapitulujeme, túžime a snívame. Každý rok. A každý rok to má čaro, prináša nám to pokoj v duši a úsmev na perách.

Prajem Vám, aby minulosť, ktorú dnes utvárate, spravila z Vás silnejšiu osobnosť, posilnila Vášho ducha, dodala Vám silu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?