Nenávisť je lepšia, človek aspoň cíti

Autor: Simona Sukeľová | 19.11.2012 o 20:17 | (upravené 19.11.2012 o 20:23) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  449x

Stretli iste sa už niekedy s tým, že ste nič necítili? Že ste sledovali obraz, počúvali hudbu, sedeli na lavičke a pred Vami nič?

 

A predstavte si, že také prázdno pocítite pri človeku, ktorý Vám bol kedysi blízky. Že sa to nedá?  Že to nie je možné? Veď dôležitá osoba musí ostať navždy dôležitá. Lenže navždy raz skončí.

Odcudzime sa s človekom, pre ktorého sme boli ochotní urobiť zázraky. Súčasť nášho ja naraz zmizne a my nevieme ako ďalej. Cítime sa ako návštevníci vo svojom vlastnom tele, akoby sme boli okolo idúci, ktorých sa to celé netýka. Zvláštne. Ťažké. Smutné.

Ale v tom celom zúfalstve je jedna pozitívna vec. Nádej. Ten čarovný dar z Nebies, ktorý nám pomôže každé ráno vstať a prežiť. Nemá jasnú podobu, niekedy je to len vietor, ktorý zafúka a my sa usmejeme, niekedy je to pohľad neznámeho človeka, ktorý prejaví súcit a vy pochopíte, že sa oplatí žiť. Niekedy, a stáva sa to často, je nádej ukrytá v ľuďoch, tých obyčajných dvojrukých a dvojnohých stvoreniach, ktoré nás nikdy neprestanú prekvapovať.

Pretože akokoľvek nešťastní sme, koľkokrát nám ublížili a ukryli do kúta, pokiaľ cítime, vždy sme víťazi. Lebo v tej chvíli, keď sa vzdáme a zabudneme, prečo sme bojovali a trpeli, v tej chvíli, keď prestaneme a odstúpime, vtedy prehrávame. Lebo život je spätý s citmi. S tými mukami, ktoré z neho robia to, čo je.

Ak máme s niekým problém, môžeme použiť slová, ktoré ho zrania, urobiť skutky, ktoré budú mrzieť oboch, no vždy je cesta k náprave, ak sú tam city. No keď tie zmiznú, ani útok žiadnych zbraní vám neublíži toľko, ako pohľad do očí človeka, ktorá už nič necíti.

Je jedno, čo cítime, dôležité je cítiť. Aj keď, samozrejme, nenávisť to byť nemá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?