Učiteľ

Autor: Simona Sukeľová | 19.11.2012 o 16:00 | (upravené 19.11.2012 o 16:10) Karma článku: 13,50 | Prečítané:  947x

Pred dvomi rokmi som nastúpila na vysokú školu študovať pedagogiku. Celé roky som mala jednotky, preto ma všetci posielali na právo, medicínu, na nablýskané odbory, ktoré sú v spoločnosti akceptované. No ja som si vybrala povolanie, nad ktorým som uvažovala roky, pretože si učiteľov veľmi vážim.

 

Mala som to šťastie spoznať učiteľov, ktorí svojmu povolaniu robili dobré meno, vzdelávali stovky študentov, išli na maximum, pretože im na novej generácii záležalo. Našťastie som spoznala aj učiteľov, ktorí mi ukázali, aká nechcem byť, ako sa správať nechcem. No v oboch prípadoch som si uvedomila, aké dôležité je postavenie učiteľa v spoločnosti.

Od učiteľov sa učíme prvé informácie, získavame názory na spoločnosť, návyky, učitelia spolu s rodičmi nás vychovávajú. V škole sa naučíme správnym hodnotám, formujú nás. Učitelia sú našimi vzormi, našou prítomnosťou, ktorá formuje našu budúcnosť.

Každý učiteľ je pre mňa Pán učiteľ, ktorému vďačím za to, kým som, naučila som sa od nich hodnotám, ktoré zo mňa robia lepšiu osobu, preto im chcem vzdať hold, že si vybrali ťažké, no zároveň aj krásne povolanie.

Nesnažím sa v týchto dňoch upozorniť na učiteľov za účelom podpory v štrajku, rada by som zdvihla ich postavenie v spoločnosti, zamerala sa na váhu ich povolania a na službu, ktorú robia spoločnosti. Preto mňa, keď sa niekto spýta, čo študujem, s hrdosťou všetkým oznamujem, že študujem pedagogiku a, snáď, raz bude zo mňa pedagóg, ktorý inšpiruje iných tak, ako mňa inšpirovali tí moji.

Byť učiteľom neznamená odučiť  7 hodín denne a odísť, byť učiteľom znamená venovať sa deťom, a tak okrem výučby predmetov vyučuje aj osobnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Žitňanská: Dnes sa spochybňuje liberálna demokracia, populizmus je na vzostupe

Ani ľudia s hypotékou nemusia prísť o bývanie, ale po osobnom bankrote musia úver dosplácať.

KOŠICE KORZÁR

Nervozita v Košiciach rastie: Raši prosí o pokojné rokovanie

Primátorovi sa nepáčia výzvy aktivistov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?