Láska k futbalu alebo dôvod k nenávisti

Autor: Simona Sukeľová | 19.11.2012 o 10:48 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  634x

Svoj prvý príspevok som sa rozhodla napísať po udalostiach, ktoré sa stali pri prechádzke okolo trnavského futbalového štadiónu. Obchádzala som vtedy desiatky policajtov, ktorí chránili futbalistov pred ich vlastnými „fanušíkmi“. Púšťali ich z areálu postupne, až keď to bolo bezpečné. Títo „fanušíkovia“ nepochopili, čo znamená, byť fanušíkom.

Znamená to podporiť svoj tím v dobrom aj v zlom.  Tešiť sa spolu s hráčmi nad gólmi a postavením v tabuľke. Znamená to tiež stáť pri svojom tíme pri prehre, ukázať im, že v tom nie sú sami, motivovať ich. Akú motiváciu majú hráči k výhre? Starosť o svoj život? Dúfať, že keď vyhrajú, tak ich vlastní „fanušíkovia“  nenapadnú? To nie je dôvod.

A to nie je ani šport. Kedy sa z futbalu, tej krásnej hry, ktorá ma tešiť ľudí a vypĺňať im voľnú chvíľu, stala životu ohrozujúca aktivita? Nikdy. Pravdou je, že útoky, ktoré sa stávajú, nemajú nič spoločné s hrou. To všetko sa stáva, lebo sme si vzali futbal ako dôvod k nenávisti. Áno, hovorím aj za seba, lebo až doteraz som nenašla odvahu to kritizovať, tvárila som sa, že je to problém iných, že mňa sa futbal netýka.

Ukážme sami sebe, futbal je hrou, ktorá spája.

Kritizujme. Potreba kritiky je nesmierne dôležitá. Musíme začať kritizovať zlobu, nespravodlivosť a hnev, ktorý sa medzi nami hromadí. Ale našimi zbraňami bude láska, pochopenie a súcit, lebo toto sú jediné pravé revolučné myšlienky, ktoré majú pevný základ a dostatočnú silu na úspech.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?